Bilgilendirme

İzmir Profesyonel Aşçılar Derneği'nde Şef Erdoğan ATABAY dönemi...

1. Olağanüstü genel kurul ile toplanan İzmir Profesyonel Aşçılar Derneği yeni dönemde yeni başkanıyla yoluna devam etmek için seçimini yaptı.

Covid-19 salgını nedeniyle salt çoğunluğun sağlanmasıyla gerçekleşen genel kurulda üyelerin oy birliği ile derneğimizin üçüncü dönem başkanlığına şef Erdoğan ATABAY seçildi.

Oylama sonrası  yaptığı konuşmada ilk olarak görevi devraldığı eski başkan Şamil AKŞİT ve yönetim kuruluna başarılı çalışmaları için teşekkür eden ATABAY, yeni donemdeki projelerini üyelerle paylaştı.

En önemli satır başlarından birisi olarak; öncelikle İzmir'de başlayıp Türkiye'ye yaymayı düşündükleri, aşçılık dernekleri ve aşçılık camialarıyla kavgalı ve zıt olmak yerine, kaynaşıp bütünleşecek bir politika izlemek niyetin olacaklarını belirtti.

Tüm sivil toplum kuruluşları ve derneklerle daha sağlam bağlar kurup ihtiyaç duyulan her durumda işbirliği yapma adına iletişimlerin güçlendirileceği söylendi.

Yeni dönemde geliştirilen iletişim neticesi, yurtdışı bağlantılarla uluslararası işbirliğinin arttırılması ve kültürel alışverişin sağlanması adına adımlar atılacağı belirtildi.

İzmir'de ikamet eden ve faal olarak görev yapan şeflerin yanında çeşme, Kuşadası, Seferihisar ve Manisa'dan katılım sağlayan yeni üyelerle bölgelerinde yapılacak  çalışmalar konuşuldu.

Bunun yanında genel kurula misafir olarak davet edilen İzmir Şekerciler ve pastacılar odası başkanı sayın ihsan Esen yaptığı konuşmada,  mesleğimizin ve derneğimizin gelişimi adına ortaya çıkan her türlü projeye destek ve paydaş olacaklarını belirtti.

Erdoğan Atabay

Geri