TİRE İNCİR FESTİVALİ

Tire Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Tire İncir Festivali , İzmir Profesyonel Aşçılar Derneğininde işbirliğiyle lezzet şölenine dönüştü. 

Bu yıl ilki düzenlenen festival günün ilk ışıklarıyla start alırken, gün boyu süren konserler, folklör gösterileri ve çeşitli etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu. Derneğimizin destek verdiği bölümde ise festivalin  yıldızı incir birbirinden lezzetli tariflerle yarışmacıların elinde şahesere dönüştü. Geleneksel incir tatlısından, enfes incir lokumuna, egenin meşhur incir uyutmasından, yeni bir lezzet incirli baklavaya kadar onlarca tarif jüri değerlendirmesinden geçti. Herzamanki gibi ince eleyip sık dukuyarak, en özgün ve en lezzetli tarifde ortak karar alındı ve dereceler belirlendi.

Öncelikle bu özel festival gününde büyük emeği geçen Tire Belediyesine ve Tire Kültür Müdürlüğüne, kadir şinas ev sahipliğiyle bizleri konuk eden değerli Tire halkına ve  derneğimizi temsilen organizasyonda hazır bulunan yürütme kurulu üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.